MĚSTSKÁ POLICIE PÍSEK

MĚSTSKÁ POLICIE PÍSEK

Informace pro občany

Výzva pro nepřítomného řidiče (provozovatele) motorového vozidla od městské policie Písek

„Co dělat, když dostanete výzvu za stěrač?“

Výzvu pro nepřítomného řidiče (provozovatele) motorového vozidla (dále jen „Výzva“) se nevyplatí ignorovat!  Výzva je vždy umístěna za stěrač vozidla, jehož řidič (provozovatel) porušuje platné právní předpisy (dále jen přestupek). Strážníci zjištěný přestupek kompletně administrativně zpracují, zanesou do policejního systému, pořídí kompletní fotodokumentaci a provedou příslušnou lustraci. Řidič vozidla nebo jeho provozovatel má následně lhůtu 5 dnů na to, aby se dostavil na služebnu Městské policie Písek v ulici Komenského 85, Písek, k projednání spáchaného přestupku.
S sebou si vezměte řidičský průkaz, občanský průkaz nebo průkaz jej nahrazující a Výzvu od městské policie. Přestupek bude s Vámi projednán na místě. 
Na služebně městské policie bude strážníky přihlédnuto k ochotě přestupce k řešení události. Naopak pokud řidič (provozovatel) vozidla bude uvedenou Výzvu ignorovat, postoupí městská policie přestupek včetně veškeré dokumentace k projednání příslušnému správnímu orgánu se všemi náležitostmi a důkazy (ve správním řízení se mohou přestupky vyšplhat v rámci sankce až na několik tisíc Kč a opomenout nelze i náklady tohoto řízení). Výrazně vyšší sankcí bude také řešena recidiva (opakování přestupků).

Poznámka: V případě, že se nemůžete v následujících 5 dnech na městskou policii dostavit, zavolejte na telefonní linku 382 213 225 a domluvte si náhradní termín.